AUTO ZŁOM CIECHANÓW
PROFESJONALNY AUTO SZROT NIEDALEKO CIECHANOWA
Jesteś z Ciechanowa i chcesz legalnie zezłomować swój pojazd?
Działalność firmy mamAUTO sp.j. obejmuje profesjonalny demontaż pojazdów w naszej autoryzowanej stacji demontażu pojazdów zlokalizowanej w miejscowości Rypin, w województwie kujawsko-pomorskim. W ramach współpracy, oferujemy takie usługi jak skup aut, złomowanie samochodów oraz kasację pojazdów z możliwością odbioru pojazdu u Klienta.
Prowadzimy również sprzedaż oryginalnych, używanych części samochodowych pochodzących z demontażu. Sprzedajemy części samochodowe zarówno stacjonarnie w naszej siedzibie ale również za pośrednictwem popularnego serwisu aukcyjnego Allegro.
Jakie pojazdy złomujemy?
Do złomowania przyjmujemy samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe – również bez tablic rejestracyjnych – w przypadku ich braku z powodu zniszczenia lub zagubienia klient podpisuje stosowne oświadczenie. Wzór takiego oświadczenia do pobrania w formacie PDF jest dostępny w sekcji wymagane dokumenty.
Przyjmujemy auta całe, samochody uszkodzone i powypadkowe, zniszczone, skorodowane, spalone, a zatem praktycznie w każdym stanie technicznym. Przyjmujemy również pojazdy wycofane z eksploatacji wskazane w Rozdziale 4 art. 23 ust. 1 Ustawy o pojazdach wycofanych z eksploatacji.
Przyjęcie przez stację demontażu pojazdu wycofanego z eksploatacji
- Przedsiębiorca prowadzący stację demontażu jest obowiązany do przyjęcia każdego pojazdu wycofanego z eksploatacji, który posiada cechy identyfikacyjne pojazdu, o których mowa w art. 66 wymagania techniczne pojazdu uczestniczącego w ruchu ust. 3a pkt 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym.
Źródło: Ustawa o pojazdach wycofanych z eksploatacji
Czego potrzebujesz do zezłomowania samochodu?
Aby zezłomować u nas swój pojazd, Klient musi posiadać odpowiednie dokumenty, o których mowa w Rozdziale 3 art. 19 Ustawy o pojazdach wycofanych z eksploatacji. Wszystkie dokumenty wymagane do przeprowadzenia procesu złomowania pojazdu zostały wskazane w sekcji Wymagane dokumenty, a cały proces złomowania omówiliśmy również w artykule: Jak zezłomować samochód? – Procedura krok po kroku
Dokumenty wymagane przy przekazaniu pojazdu wycofanego z eksploatacji
Właściciel pojazdu wycofanego z eksploatacji lub upoważniona przez niego osoba, przekazując pojazd do przedsiębiorcy prowadzącego stację demontażu lub przedsiębiorcy prowadzącego punkt zbierania pojazdów, jest obowiązany okazać:
- dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość;
- dowód rejestracyjny pojazdu oraz kartę pojazdu, jeżeli była wydana, lub inny dokument potwierdzający dane zawarte w dowodzie rejestracyjnym;
- dokument potwierdzający własność w przypadku właściciela pojazdu innego niż wpisany w dowodzie rejestracyjnym.
Źródło: Ustawa o pojazdach wycofanych z eksploatacji
Po zezłomowaniu pojazdu wycofanego z eksploatacji, wystawiamy klientowi Zaświadczenie o demontażu pojazdu, przekazujemy je klientowi wraz z unieważnionym dowodem rejestracyjnym, unieważnioną kartą pojazdu i unieważnionymi tablicami rejestracyjnymi (obowiązek przedsiębiorcy wynikający z Rozdziału 4 art. 24 ust. 1 Ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji). Z tym kompletem klient ma obowiązek udać się do Wydziału Komunikacji w celu wyrejestrowania pojazdu. Musi to uczynić w ciągu 30 dni (obowiązek właściciela pojazdu wynikający z Rozdziału 3 art. 20 Ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji). Procedurę wyrejestrowania pojazdu po złomowaniu omówiliśmy również w artykule: Wyrejestrowanie samochodu po złomowaniu – krok po kroku
Unieważnienie dokumentów pojazdu i zaświadczenie o demontażu pojazdu
- Przedsiębiorca prowadzący stację demontażu, przyjmując pojazd wycofany z eksploatacji, który posiada wszystkie istotne elementy określone w przepisach wydanych na podstawie art. 23 przyjęcie przez stację demontażu pojazdu wycofanego z eksploatacji ust. 9, jest obowiązany do:
- 1) unieważnienia dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu, jeżeli była wydana, oraz tablic rejestracyjnych;
- 2) wydania zaświadczenia o demontażu pojazdu.
Źródło: Ustawa o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji
Wniosek o wyrejestrowanie pojazdu
Właściciel pojazdu wycofanego z eksploatacji jest obowiązany w terminie 30 dni od dnia otrzymania zaświadczenia o demontażu pojazdu lub zaświadczenia o przyjęciu niekompletnego pojazdu złożyć wniosek o wyrejestrowanie pojazdu.
Źródło: Ustawa o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji
Kwestię pobierania opłat przy przyjmowaniu pojazdów wycofanych z eksploatacji regulują zapisy Rozdziału 4 art. 23 ust. 4-7 Ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji.
Przyjęcie przez stację demontażu pojazdu wycofanego z eksploatacji
4. Przedsiębiorca prowadzący stację demontażu przy przyjmowaniu pojazdu wycofanego z eksploatacji może pobrać opłatę od właściciela pojazdu, jeżeli jest spełniony co najmniej jeden z następujących warunków:
- pojazd wycofany z eksploatacji nie jest zarejestrowany na terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym;
- pojazd wycofany z eksploatacji:
- a) jest niekompletny,
- b) zawiera odpady, które zostały do niego dodane.
5. Za niekompletny pojazd uważa się pojazd, który nie zawiera co najmniej jednego istotnego elementu określonego w przepisach wydanych na podstawie ust. 9.
6. W przypadku przyjmowania niekompletnego pojazdu wycofanego z eksploatacji opłata, o której mowa w ust. 4, nie może przekraczać 10 zł za każdy kilogram brakującej masy pojazdu.
7. Przedsiębiorca prowadzący stację demontażu nie pobiera opłaty, o której mowa w ust. 4, przy przyjmowaniu niekompletnego pojazdu wycofanego z eksploatacji należącego do Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Policji, Straży Granicznej, organów Krajowej Administracji Skarbowej, Służby Więziennej, Inspekcji Transportu Drogowego, Służby Ochrony Państwa, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Wywiadu Wojskowego, Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz jednostek ochrony przeciwpożarowej.
Źródło: Ustawa o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji
Z kim współpracujemy?
Obsługujemy nie tylko klientów indywidualnych ale również firmy, oferując takie usługi jak złomowanie oraz skup aut wycofanych z eksploatacji, a także sprzedaż używanych części samochodowych, które pochodzą bezpośrednio z demontażu w naszej autoryzowanej stacji.
Posiadamy wszelkie wymagane pozwolenia i decyzje.
SKUP AUT CIECHANÓW
DARMOWY ODBIÓR SAMOCHODU
Zapewniamy bezpłatny transport pojazdu z Ciechanowa!
Za odebrany pojazd nasz kierowca zapłaci Ci gotówką! Odbieramy samochody i inne pojazdy przede wszystkim na terenie województwa kujawsko-pomorskiego ale działamy również na obszarze województw sąsiednich.
Auto złom mamAUTO działa na obszarze całego województwa kujawsko-pomorskiego oraz na terenie województw sąsiednich.
Obsługujemy klientów indywidualnych oraz firmy oferując profesjonalne złomowanie aut, skup aut oraz sprzedaż używanych części samochodowych z takich miast jak:
Jeżeli zainteresowała Cię nasza oferta ale nie wiesz czy znajdujesz się na terenie naszych działań zadzwoń lub napisz!
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Zgłoszenia pojazdów do kasacji przyjmujemy osobiście w siedzibie firmy, pod numerem lub adresem email:
Możesz również skorzystać z poniższego formularza. Wypełnij go, a my oddzwonimy do Ciebie:
Wymagane dokumenty
Dowód osobisty właściciela pojazdu
W przypadku współwłasności pojazdu, zaświadczenie o demontażu powinni podpisać wszyscy właściciele pojazdu lub upoważnić do złomowania jedną osobę. Wzór upoważnienia do pobrania w przypadku, gdy właścicielem pojazdu jest 1 osoba. Wzór upoważnienia do pobrania w przypadku współwłasności pojazdu.
Dowód rejestracyjny
Jeżeli dowód rejestracyjny został zatrzymany przez Policję, należy uzyskać zaświadczenie potwierdzające ten fakt lub kopię dowodu rejestracyjnego z Wydziału Komunikacji i przedłożyć w momencie przekazywania auta do Stacji Demontażu Pojazdów. Jeżeli natomiast dowód rejestracyjny został zniszczony lub zagubiony, należy wypełnić stosowne oświadczenie.
Tablice rejestracyjne
W przypadku zniszczenia, zagubienia lub kradzieży tablic rejestracyjnych, należy przedłożyć oświadczenie potwierdzające ten fakt.
Karta pojazdu (jeżeli była wydana)
W przypadku, gdy karta uległa zniszczeniu lub została zagubiona, konieczne jest podpisanie stosownego oświadczenia.
Umowa kupna-sprzedaży pojazdu
W przypadku, gdy pojazd został zakupiony, ale nie jest jeszcze przerejestrowany, należy przedstawić umowę kupna-sprzedaży pojazdu. Jeżeli umów takich jest więcej, należy przedłożyć wszystkie – od pierwszego właściciela widniejącego w dowodzie rejestracyjnym, aż do ostatniego nabywcy, który przekazuje auto do Stacji Demontażu Pojazdów. Umowy muszą być czytelne, a także muszą posiadać wszystkie elementy niezbędne dla ważności umowy (Kodeks Cywilny).
INNE
W przypadku, gdy współwłaścicielem auta jest bank bądź firma leasingowa, należy przedstawić zgodę na zbycie pojazdu lub dokument potwierdzający zakończenie umowy kredytu bądź leasingu.
W przypadku śmierci właściciela lub współwłaściciela pojazdu konieczne jest przedstawienie postanowienia z Sądu.
FIRMA mamAUTO PROWADZI SKUP UŻYWANYCH I USZKODZONYCH AUT W MIEJSCOWOŚCI STARORYPIN RZĄDOWY (WOJ. KUJAWSKO-POMORSKIE).