Sprzedaż do skupu aut – czy opłaca się sprzedać tak pojazd?

Liczba aut poruszających się po drogach jest ogromna i ciągle się powiększa. Nabywcy nowych aut, którzy do tej pory poruszali się starszymi pojazdami, szukają różnych rozwiązań aby się ich pozbyć. Dobrym rozwiązaniem są skupy aut, które bez większych problemów skupują pojazdy od osób, które chcą się ich pozbyć. Czy sprzedaż do skupu aut się opłaca i czym zajmują się kupy aut? Przeczytasz o tym poniżej.

Czym jest skup pojazdów używanych?

Przedsiębiorstwa nazywane skupem aut, zajmują się odkupowaniem aut od osób chcących się ich pozbyć. Często skupują one też auta, uszkodzone mechanicznie lub powypadkowe. Firmy takie interesują się nie tylko młodymi rocznikami. Uznanie znajdą także pojazdy, które już lata świetności mają dawno za sobą. Skupy aut najczęściej oferują odbiór samochodu własną lawetą, z płatnością za odkupiony pojazd gotówką do ręki. Trzeba mieć jednak na uwadze, że auto skup zaoferuje nam za pojazd niższą kwotę, niż wynosi jego wartość rynkowa.

Nie należy mylić skupu aut z komisem samochodowym. Wstawiając samochód do komisu, stroną sprzedającą pojazd jesteśmy my, a komis tylko pośredniczy w sprzedaży. Wiązać się to może z opłatami zarówno gdy samochód stoi na placu w komisie, jak i wtedy gdy zostanie sprzedany. Skupy aut od razu nabywają od nas pojazd, co jest dużo prostszą i wygodniejszą formą.

Czym różni się sprzedaż do skupu aut od sprzedaży tradycyjnej?

Biorąc pod uwagę, że auto skupy są stosunkowo nową formą zbycia pojazdu, to wiele osób nadal może do niej podchodzić z nieufnością. Niestety sprzedaż tradycyjna wiązać się może z pewnymi utrudnieniami. Jedną z najistotniejszych jest czas, który należy poświęcić na sprzedaż pojazdu odpowiedniemu klientowi. Większość z nich przyjeżdżając na oględziny samochodu za kilka tysięcy, oczekują, że to auto będzie bez wad, co jest po prostu niemożliwe i może być dla sprzedawcy uciążliwe. Równie problematyczne może być odpowiednie przygotowanie i wystawienie oferty sprzedaży, która zachęci potencjalnych klientów do zakupu. W opisie musimy umieścić wszystkie istotne z punktu widzenia kupującego cechy pojazdu. Całą ofertę musimy uzupełnić dobrej jakości zdjęciami, które przyciągną wzrok. Kolejnym problemem, którego możemy doświadczyć, jest sytuacja, w której kupujący auto używane próbuje dowieść o ukrytych wadach pojazdu. W wielu przypadkach sprawa opiera się o sąd, co może być dla nas bardzo stresujące, pomimo że oskarżenia są niesłuszne.

Dla osób, które na powyższe działania po prostu nie mają czasu, idealną opcją będzie sprzedaż do skupu aut za gotówkę. Cały proces jest prosty i szybki. Wystarczy zadzwonić do skupu aut, opisać swój samochód, który chcemy sprzedać i umówić się na oględziny oraz odbiór. Największą zaletą w sprzedaży do auto skupu, jest możliwość natychmiastowego otrzymania gotówki za pojazd.

Sprzedaż do skupu aut – czy warto?

Dawniej jedyną możliwością pozbycia się pojazdu nienadającego się do ruchu, było zezłomowanie auta. Obecnie dużo lepszą opcją jest sprzedaż go do skupu aut. Często cena za nawet bardzo mocno uszkodzony pojazd będzie wyższa niż za zwykłe zezłomowanie go. Auto skup to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą się pozbyć pojazdu szybko i bez zbędnych przeszkód. Jeżeli posiadasz samochód, który chcesz sprzedać, możesz skorzystać ze skupu aut mamAUTO.pl. Sprawdź jaką cenę możesz uzyskać za swój samochód.

Menu