Używane fotele samochodowe – na co uważać kupując?

Co pewien czas warto dokonać odświeżenia wnętrza pojazdu. Jednym ze sposobów rewitalizacji auta jest wymiana foteli w samochodzie, które po dziesiątkach tysięcy przejechanych kilometrów noszą widoczne ślady użytkowania. Używane fotele samochodowe – czy warto zdecydować się na zakup? Czy naprawa foteli samochodowych to trudne zadanie?

Kiedy zdecydować się na wymianę foteli w samochodzie?

O ile tylne siedzenia pasażerów mogą przez wiele lat pozostawać w bardzo dobrym stanie, tak przednie siedziska są nieustannie eksploatowane. Wraz z upływem czasu i rosnącym przebiegiem zaczynają pojawiać się pierwsze oznaki, które mogą sugerować konieczność wymiany foteli w samochodzie. Poziom zużycia jest naprawdę zróżnicowany – w niektórych pojazdach używane fotele samochodowe odznaczają się niewielkimi przetarciami lub odbarwieniami, w innych można odczuć nadmierne wysiedzenie lub zauważyć deformację prawidłowego kształtu. Stopień eksploatacji jest oczywiście uzależniony od samego kierowcy. To, w jaki sposób właściciel dba o wnętrze, przekłada się na żywotność siedzisk, dlatego regularna pielęgnacja tapicerki i czyszczenie pozwalają zapobiec konieczności przedwczesnej wymiany lub naprawy foteli samochodowych.

Naprawa foteli samochodowych – co obejmuje?

Usterki dotyczące foteli w aucie są naprawdę rozmaite. W niektórych przypadkach naprawa foteli samochodowych może ograniczyć się do solidnego czyszczenia lub wymiany tapicerki, niekiedy potrzebna będzie nowa pianka pod siedziska lub zakup nowych boczków samochodowych. W bardziej poważnych uszkodzeniach problem może dotyczyć sprężyn, stelażu, a nawet szyn i prowadnic pozwalających regulować ustawienie pozycji ciała w trakcie jazdy. Praktycznie każdy element może ulec awarii i wymagać naprawy – wówczas należy oszacować czy cena naprawy nie będzie większa od kosztów wymiany foteli w samochodzie.

Używane fotele samochodowe – co warto wiedzieć przed zakupem?

Rzadko kiedy istnieje szansa na zakup nowych foteli samochodowych. Przeważnie są one robione na zamówienie, a cena może okazać się naprawdę wysoka. Wielu kierowców zdecydowanie woli oszczędzić na zakupie takich części i zdecydowanie częściej decyduje się na używane fotele samochodowe.

Fotele samochodowe z drugiej ręki niejednokrotnie są sprzedawane w bardzo dobrym stanie. Niezwykle często auto, które nie nadaje się do sprzedaży w całości, zostaje rozebrane na pojedyncze części. To najlepszy sposób, aby dostać używane fotele samochodowe w rozsądnej cenie i pasujące idealnie do konkretnego modelu samochodu. Wizyta w autoszrocie (np. MamAuto) daje możliwość przejrzenia bogatego asortymentu i znalezienia odpowiedniego produktu. Komisy zajmujące się skupem i sprzedażą części samochodowych oferują używane fotele samochodowe do aut osobowych, dostawczych, ciężarowych czy nawet autobusów i pojazdów rolniczych. W autoszrocie można też zakupić używane fotele samochodowe kubełkowe, które stanowią niezbędne wyposażenie wielbicieli samochodów rajdowych.

Na co zwrócić uwagę kupując używane fotele samochodowe?

Przede wszystkim nie warto kupować kota w worku, a więc zamawiać używanych foteli samochodowych przez internet. Zdjęcia stanowią jedynie namiastkę realnej kondycji produktu i niezwykle często zostają odpowiednio podrasowane, aby ukryć ewentualne mankamenty np. niewielkie przetarcia, drobne dziury lub plamy. Warto pamiętać, że wielu sprzedawców online tylko czeka, aby pozbyć się starego i wadliwego sprzętu – zawsze należy zachować czujność.

Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zobaczenie ich na własne oczy. Wizualna ocena to oczywiście nie wszystko. Sprawdzenie foteli w praktyce pozwoli ona ocenę miękkości i kształtu. Takie możliwości pojawiają się w autoszrocie – co więcej, profesjonalne komisy zajmujące się sprzedażą części do aut mają zazwyczaj na stanie kilka propozycji używanych foteli samochodowych. Wówczas szansa na znalezienie odpowiedniego wyposażenia znacząco wzrasta.

MamAuto – czas na wymianę foteli w samochodzie!

Firma MamAuto to autoszrot oferujący szeroki asortyment rozmaitych części samochodowych. Do dyspozycji oddajemy wiele wartościowych komponentów do pojazdów mechanicznych w tym m.in. używane fotele samochodowe. Wszystkie produkty są dobrej jakości i pozbawione ukrytych wad – handlujemy wyłącznie sprawnym i działającym sprzętem, który jest dostępny w naprawdę rozsądnej cenie. Z MamAuto z pewnością zaoszczędzisz podczas wymiany foteli w samochodzie i znajdziesz właśnie to, czego potrzebujesz! Zapraszamy do kontaktu!

Menu