Na co uważać kupując używane fotele samochodowe?

Co pewien czas warto dokonać odświeżenia wnętrza pojazdu. Jednym ze sposobów rewitalizacji auta jest wymiana foteli w samochodzie, które po dziesiątkach tysięcy przejechanych kilometrów noszą widoczne ślady użytkowania. Czy warto zdecydować się na zakup używanych foteli samochodowych? Czy naprawa foteli samochodowych to trudne zadanie?

Kiedy zdecydować się na wymianę foteli w samochodzie?

O ile tylne siedzenia pasażerów mogą przez wiele lat pozostawać w bardzo dobrym stanie, tak przednie siedziska są nieustannie eksploatowane. Wraz z upływem czasu i rosnącym przebiegiem zaczynają pojawiać się pierwsze oznaki, które mogą sugerować konieczność wymiany foteli w samochodzie. Poziom zużycia jest naprawdę zróżnicowany – w niektórych pojazdach używane fotele samochodowe odznaczają się niewielkimi przetarciami lub odbarwieniami, w innych można odczuć nadmierne wysiedzenie lub zauważyć deformację prawidłowego kształtu. Stopień eksploatacji jest oczywiście uzależniony od samego kierowcy. To, w jaki sposób właściciel dba o wnętrze, przekłada się na żywotność siedzisk, dlatego regularna pielęgnacja tapicerki i czyszczenie pozwalają zapobiec konieczności przedwczesnej wymiany lub naprawy foteli samochodowych.

Naprawa foteli samochodowych – co obejmuje?

Usterki dotyczące foteli w aucie są naprawdę rozmaite. W niektórych przypadkach naprawa foteli samochodowych może ograniczyć się do solidnego czyszczenia lub wymiany tapicerki, niekiedy potrzebna będzie nowa pianka pod siedziska lub zakup nowych boczków samochodowych. W bardziej poważnych uszkodzeniach problem może dotyczyć sprężyn, stelażu, a nawet szyn i prowadnic pozwalających regulować ustawienie pozycji ciała w trakcie jazdy. Praktycznie każdy element może ulec awarii i wymagać naprawy – wówczas należy oszacować czy cena naprawy nie będzie większa od kosztów wymiany foteli w samochodzie.

Zakup używanych foteli samochodowych – co warto wiedzieć?

Rzadko kiedy istnieje szansa na zakup nowych foteli samochodowych. Przeważnie są one robione na zamówienie, a cena może okazać się naprawdę wysoka. Wielu kierowców zdecydowanie woli oszczędzić na zakupie takich części i zdecydowanie częściej decyduje się na używane fotele samochodowe.

Fotele samochodowe z drugiej ręki niejednokrotnie są sprzedawane w bardzo dobrym stanie. Niezwykle często auto, które nie nadaje się do sprzedaży w całości, zostaje rozebrane na pojedyncze części. To najlepszy sposób, aby dostać używane fotele samochodowe w rozsądnej cenie i pasujące idealnie do konkretnego modelu samochodu. Wizyta w autoszrocie (np. MamAuto) daje możliwość przejrzenia bogatego asortymentu i znalezienia odpowiedniego produktu. Komisy zajmujące się skupem i sprzedażą części samochodowych oferują używane fotele samochodowe do aut osobowych, dostawczych, ciężarowych czy nawet autobusów i pojazdów rolniczych. W autoszrocie można też zakupić używane fotele samochodowe kubełkowe, które stanowią niezbędne wyposażenie wielbicieli samochodów rajdowych.

Na co zwrócić uwagę kupując używane fotele samochodowe?

Przede wszystkim nie warto kupować kota w worku, a więc zamawiać używanych foteli samochodowych przez internet. Zdjęcia stanowią jedynie namiastkę realnej kondycji produktu i niezwykle często zostają odpowiednio podrasowane, aby ukryć ewentualne mankamenty np. niewielkie przetarcia, drobne dziury lub plamy. Warto pamiętać, że wielu sprzedawców online tylko czeka, aby pozbyć się starego i wadliwego sprzętu – zawsze należy zachować czujność.

Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zobaczenie ich na własne oczy. Wizualna ocena to oczywiście nie wszystko. Sprawdzenie foteli w praktyce pozwoli ona ocenę miękkości i kształtu. Takie możliwości pojawiają się w autoszrocie – co więcej, profesjonalne komisy zajmujące się sprzedażą części do aut mają zazwyczaj na stanie kilka propozycji używanych foteli samochodowych. Wówczas szansa na znalezienie odpowiedniego wyposażenia znacząco wzrasta.

MamAuto – czas na wymianę foteli w samochodzie!

Firma MamAuto to autoszrot oferujący szeroki asortyment rozmaitych części samochodowych. Do dyspozycji oddajemy wiele wartościowych komponentów do pojazdów mechanicznych w tym m.in. używane fotele samochodowe. Wszystkie produkty są dobrej jakości i pozbawione ukrytych wad – handlujemy wyłącznie sprawnym i działającym sprzętem, który jest dostępny w naprawdę rozsądnej cenie. Z MamAuto z pewnością zaoszczędzisz podczas wymiany foteli w samochodzie i znajdziesz właśnie to, czego potrzebujesz! Zapraszamy do kontaktu!

Menu