mamAuto.pl – Witaj na blogu!

Nie da się ukryć, że właściciele samochodów niezwykle przywiązują się do swoich wozów. Ciężko pozbyć się pojazdu, który służył przez kilka czy kilkanaście lat, a teraz wydaje niemal ostatnie tchnienie. W końcu jednak każdy decyduje się na taki krok. W najlepszym wypadku stary samochód nadaje się jeszcze do sprzedaży, jednak, jak wiadomo, nie oferuje właścicielowi dużych zysków. Popsuty czy stary, niesprawny wóz, najlepiej po prostu oddać do stacji demontażu np. mamAuto.pl.

Demontaż pojazdów – co warto wiedzieć?

Demontaż pojazdu to jedyny rozsądny sposób jego utylizacji. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z faktu, że demontaż taki regulowany jest przez określoną ustawę. Zgodnie z Ustawą o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji, demontaż pojazdów poza wyspecjalizowanymi stacjami, posiadającymi odpowiednie pozwolenia, jest nielegalny. Demontaż samochodu przeprowadzać można zatem jedynie w specjalnych stacjach demontażu pojazdów, które dysponują odpowiednimi zezwoleniami.

Każda stacja demontażu musi posiadać decyzję marszałka województwa. Autoszrot, do którego oddajemy nasz pojazd, ma obowiązek wystawienia nam zaświadczenia o demontażu auta. Każdy właściciel, który wycofał pojazd z eksploatacji, w ciągu 30 dni zobowiązany jest do złożenia wniosku o wyrejestrowanie pojazdu. W przeciwnym razie może narazić się na problemy.

Mamauto.pl – kilka słów o nas

Mamauto.pl – Jesteśmy profesjonalną firmą działającą w branży motoryzacyjnej, zaś główną gałęzią naszej działalności jest demontaż pojazdów. Oprócz demontażu pojazdów, prowadzimy także sprzedaż oryginalnych części samochodowych. Działamy jako autoszrot – w naszej ofercie znajdziecie tysiące części do wielu różnych modeli samochodów.

Jesteśmy zaawansowanym technologicznie zakładem i jako jedni z nielicznych w Polsce spełniamy wszystkie niezbędne wymogi w zakresie ochrony środowiska, które nałożone zostały przez Unię Europejską. Chętnie podzielimy się z Wami niezbędną wiedzą dotyczącą złomowania czy sprzedaży używanych części do samochodów. Znajdziecie tu również mnóstwo przydatnych informacji, porad oraz ciekawostek z zakresu motoryzacji. Gorąco zachęcamy do lektury naszego bloga, przejrzenia strony internetowej oraz odwiedzenia naszego sklepu internetowego. Na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Menu