Używane radio samochodowe – czy warto kupić?

Odtwarzacz audio jest jednym z niezbędnych elementów wyposażenia aut. Jednak w niektórych przypadkach zakup nowego sprzętu może okazać się zbędnym wydatkiem. Czy używane radio samochodowe jest warte uwagi? W jakich sytuacjach należy zdecydować się na zakup urządzenia z drugiej ręki?

Używane radio samochodowe – prosty sposób na redukcję kosztów

Część właścicieli aut decyduje się na okresowe wymiany niektórych komponentów. Zmiana niekoniecznie musi dotyczyć części związanych bezpośrednio z funkcjonalnością pojazdu. Czasami kierowcy lubią dokonać niewielkich modyfikacji samochodu, które pozwolą zagwarantować lepszy komfort pasażerom. Za przykład może posłużyć m.in. zainwestowanie w lepszy system klimatyzacji, wymiana tapicerki, montaż podgrzewanych foteli i lusterek, czy zakup zestawu głośnomówiącego.

Nie inaczej jest z nabyciem nowego sprzętu audio. Choć sercem całego sound systemu są wzmacniacz i głośniki, to nie można zapominać o samym odtwarzaczu. Jednak inwestycja sporej sumy w porządne nagłośnienie wymaga szukania oszczędności w innych miejscach. Dlatego dobrze jest zakupić używane radio samochodowe, co niekoniecznie będzie mieć duży wpływ na jakość dźwięku a pozwoli na znaczącą redukcję wydatków.

Używane radio samochodowe z nawigacją

W nowoczesnym sprzęcie audio często występują dodatkowe udogodnienia, które jak się łatwo domyślić, rzutują na finalnej cenie produktu. Radio samochodowe z nawigacją jest znacznie droższe aniżeli urządzenia z podstawowymi funkcjami. Zakup używanego sprzętu audio z geolokalizatorem jest świetnym sposobem na zaoszczędzenie nawet kilkuset złotych. Zwłaszcza że renomowane autoszroty dysponują sprzętem nowego standardu i to za naprawdę rozsądne pieniądze.

Alternatywa dla starych i używanych pojazdów

Niejednokrotnie zakup używanego radia samochodowego jest bardzo dobrą opcją dla właścicieli starych i używanych pojazdów. Jeżeli wartość auta rozpatruje się w kategoriach zysku ze złomowania, to znacznie lepszym rozwiązaniem będzie nabycie sprzętu audio z drugiej ręki. Tego typu posunięcie jest niezwykle częste u osób mających dużą liczbę aut służbowych. Nieustanna eksploatacja pojazdów przez różnych kierowców zwiększa ryzyko nieumyślnego uszkodzenia radia samochodowego – mając we wnętrzu używany odbiornik, którego koszt zakupu był niewielki, ewentualna strata nie będzie aż tak odczuwalna dla portfela.

Idealna opcja dla wielbicieli oldschoolu

W dzisiejszych czasach platformy streamingowe i cyfrowa muzyka stanowią standard. Większość aut jest wyposażona w sprzęt, który umożliwia odtwarzanie muzyki z internetu lub plików w różnych formatach audio znajdujących się na przenośnej pamięci pendrive. Jednak nie można zapominać, że miłośnicy starych modeli samochodów pałają podobną miłością do rozwiązań z poprzednich epok. Kolekcjonerzy zabytkowych pojazdów nie mogą sobie pozwolić na radio samochodowe z obecnych czasów – wówczas jedynym rozwiązaniem jest zakupienie używanego odbiornika. Prawdziwi motomaniacy często przeglądają oferty komisów z używanymi częściami samochodowymi i profesjonalnych autoszrotów. Niejednokrotnie można w nich natrafić na naprawdę wiekowe urządzenia w bardzo dobrym stanie.

Oprócz tego warto wspomnieć, że wielu miłośników muzyki znacznie chętniej decyduje się na jej odtwarzanie z analogowych nośników. Na próżno szukać nowych modeli sprzętu, który umożliwia słuchanie ulubionych piosenek z kaset magnetofonowych lub płyt CD pochodzących z prywatnej kolekcji. Wówczas zakup używanego radia samochodowego jest najlepszym sposobem na znalezienie interesującego modelu.

Co należy wiedzieć przed zakupem używanego radia samochodowego?

Decydując się na zakup sprzętu audio z drugiej ręki, warto zwrócić uwagę na poniższe kwestie:

  • dopasowanie urządzenia do deski rozdzielczej pojazdu,
  • kompatybilności z samochodem (m.in. kości ISO, ramka montażowa),
  • możliwość dodatkowego doposażenia radia samochodowego wedle potrzeb,
  • jakość działania radioodtwarzacza – najlepiej poprosić sprzedawcę o odsłuchanie muzyki/programu radiowego w celu sprawdzenia.

MamAuto – używane radia samochodowe w dobrej cenie

W autoszrocie MamAuto można zakupić używane radia samochodowe do różnych modeli pojazdów. Bogata oferta umożliwia łatwe dopasowanie sprzętu do własnych potrzeb i możliwości finansowych – nasi fachowcy z chęcią zaprezentują dostępne radioodtwarzacze, w tym używane radia samochodowe z nawigacją w niezwykle konkurencyjnej cenie i bardzo dobrej kondycji. Zainteresowanych zakupem zachęcamy do kontaktu!

Menu