Chłodnica klimatyzacji – nowa czy używana?

Właściciele samochodów od zawsze toczą spory na temat zasadności kupowania części w auto szrocie. Dla wielu osób komponenty z drugiej ręki stanowią dużą oszczędność pieniędzy, które mogą zostać przeznaczone np. na wymianę większej liczby elementów. Co w przypadku chłodnic klimatyzacji? Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu używanego produktu? Czym się musi charakteryzować dobra używana chłodnica klimatyzacji?

Co warto wiedzieć przed nabyciem używanej chłodnicy klimatyzacji?

W pierwszej kolejności należy dokładnie obejrzeć produkt. Chłodnica klimatyzacji jest zbudowana z kilku plastikowych zbiorników, systemu rurek przewodzących, elementów uszczelniających oraz lameli, które odpowiadają za odprowadzanie ciepła. Przeważającym materiałem wykorzystywanym w chłodnicach jest aluminium – warto więc sprawdzić, czy produkt nie jest pokryty rdzą. To pierwszy i niezwykle istotny sygnał, który powinien odwieść od zakupu.

Jednak wygląd zewnętrzny nie jest jedynym wyznacznikiem. Przede wszystkim ważna jest funkcjonalność używanej chłodnicy klimatyzacji. W tym celu należy wziąć pod uwagę dwie niezwykle istotne kwestie:

  1. chłodnica wymontowana z samochodu i po opróżnieniu z płynu chłodniczego może ulec niezwykle szybkiemu przeschnięciu w obrębie uszczelek,
  2. chłodnica przetrzymywana na świeżym powietrzu i w nieodpowiednich warunków może charakteryzować się dużą korozją wewnątrz rurek przewodzących.

Dlatego też dobrze wyglądający produkt może skrywać ukryte niedoskonałości. Decydując się na zakup chłodnicy klimatyzacji z drugiej ręki należy udać się do profesjonalnego komisu części motoryzacyjnych MamAuto wszystkie produkty są przechowywane z prawdziwą dbałością o stan i funkcjonalność. Ponadto sprzedawane części są wnikliwie sprawdzane przez naszych specjalistów, którzy pomogą w doborze odpowiedniego komponentu. Dzięki temu nie ma mowy o pomyłkach i zakupie niekompatybilnego lub wadliwego produktu!

Inną istotną kwestią jest uzyskanie potwierdzenia zakupu. Paragon oraz gwarancja są podstawą do reklamacji w przypadku, gdy zakupiona chłodnica klimatyzacji okaże się niesprawna. Warto więc zdecydować się na transakcję w legalnym i renomowanym auto szrocie. Niestety w sytuacji zakupu od prywatnego sprzedawcy istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie uzyskamy zwrotu należności podczas wykrycia usterki sprzętu komisie MamAuto wystawiamy paragony, które są niezbędne do złożenia reklamacji – wszystkie sprzedawane przez nas akcesoria i części samochodowe mogą zostać zwrócone w przypadku niefortunnego występowania defektu.

Co przemawia za zakupem używanej chłodnicy klimatyzacji?

Przede wszystkim cena! Zakup akcesoriów motoryzacyjnych z drugiej ręki pozwala zaoszczędzić nawet kilkaset złotych, zwłaszcza gdy chodzi o oryginalne części. Co więcej, nabycie używanych części samochodowych w dobrym stanie pozwala uzyskać produkt o żywotności zbliżonej do wielu popularnych zamienników. Skoro istnieje możliwość zakupienia produktu w okazyjnej cenie i porównywalnej kondycji, to warto przemyśleć tego typu opcję.

Używane chłodnice do klimatyzacji są dobrym rozwiązaniem dla właścicieli samochodów ze starszych roczników. Zakup części do pojazdów, które nie są już produkowane, może stanowić nie lada wyzwanie. Zwłaszcza, że ryzyko braku kompatybilności starych modeli aut z nowoczesnymi zamiennikami jest wielce prawdopodobne. Wizyta w komisie samochodowym o bogatym asortymencie i sprawdzonym zaopatrzeniu umożliwia zakup odpowiedniego produktu, który pozwoli rozwiązać ten problem.

Używana chłodnica klimatyzacji w MamAuto

Firma MamAuto to profesjonalny komis części samochodowych, który może pochwalić się bogatą bazą akcesoriów i elementów wymiennych naszej ofercie znajduje się wiele produktów pochodzących z renomowanych i mniej popularnych marek motoryzacyjnych. Bez najmniejszego problemu można znaleźć produkty do konkretnego rocznika i modelu samochodu lub motocyklu.

Dzięki wyszukiwarce można z łatwością sprawdzić cały asortyment, a w razie braku skontaktować się za pośrednictwem maila lub telefonicznie. Odpowiemy na każde zapytanie i w ciągu 24 godzin prześlemy niezbędne informacje. W naszej firmie pracują prawdziwi pasjonaci motoryzacji, a wszystkie części zostają poddane dokładnemu sprawdzeniu w zakresie stanu i używalności. Klientów z okolic województwa kujawsko-pomorskiego zapraszamy do siedziby MamAuto, która mieści się w Rypinie. Ponadto zachęcamy do zakupów online – nasza firma prowadzi sprzedaż internetową, co gwarantuje szybką i bezproblemową wysyłkę zamówionych części pod wskazany adres. Zapraszamy każdego, kto potrzebuje używanych komponentów do pojazdów mechanicznych.

Menu